Wypoczynek z dziećmi - jakie udogodnienia powinien posiadać hotel lub pensjonat.

|   Wyjazdowy poradnik

Miejsca, w których mają przebywać dzieci wymagają odpowiedniego przygotowania i wyposażenia. Czasem planowany urlop może okazać się niewypałem, jeżeli nie wybierze się właściwego noclegu. Aby wyjazd był udany, warto sprawdzić co oferuje hotel, do którego się wybieramy.

Hotel przyjazny dzieciom powinien mieć podjazdy dla wózków, pomieszczenia do zabawy oraz plac zabaw, na którym maluch będzie mógł spędzać udane chwile bawiąc się.

Informator dla rodziców

Biura podroży posiadają specjalne katalogi, w których znajdują się miasta proponujące hotele przyjazne rodziców wybierającym się na wakacje z dziećmi. Można w nich poczytać o udogodnieniach dla rodzin z dziećmi, wyposażeniu hotelu oraz wszystkim tym, co jest istotne podczas wakacji z maluchami. Często przy takim opisie widnieje adnotacja: „hotel przyjazny dzieciom”. Jest to znak, że czas z dzieckiem w takim miejscu będzie spędzony atrakcyjnie i z pożytkiem.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

Hotel przyjazny dzieciom jest miejscem, w którym mogą one czuć się naprawdę dobrze. Wypoczną tak samo, jak ich rodzice. Przed wyborem hotelu lub pensjonatu warto sprawdzić miejsce wydawania posiłków. Należy zorientować się, czy w hotelowej restauracji jest możliwość wypożyczenia krzesełka do karmienia. Niektóre hotele oferują także specjalną zastawę dla maluchów oraz menu oparte na zdrowej żywności. Ważne jest, aby na terenie hotelu była szeroka winda, w której zmieści się wózek. Nie trzeba będzie go wtedy przenosić po schodach, co zdecydowanie ułatwi życie turystom. Warto sprawdzić, czy przed hotelem są specjalne podjazdy dla wózków i ewentualnie wózkownie, w których można przechowywać sprzęt.

 

Istotny jest także sam pokój. Warto sprawdzić, czy jest miejsce na ustawienie łóżeczka dla dziecka i czy jest możliwość jego zamówienia. Jest to ważne, ponieważ sporym problemem jest zabieranie łóżeczek z domu. Lepiej, aby były one dostępne na miejscu. Warto także zorientować się jak wygląda kwestia dostawek dla nieco starszych dzieci. Niektóre hotele nie robią z tym problemu i nie trzeba za taką dodatkową usługę płacić.

 

Nie bez znaczenia są również rozrywki, jakie na wakacje szykuje hotel. Miejsca przyjazne dzieciom powinny zapewniać atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Warto więc sprawdzić, czy hotel oferuje animacje dla dzieci w różnym wieku. Istotne jest także to, czy hotel ma plac zabaw, na którym dzieci będą mogły się bawić. Jeżeli hotel dysponuje basenem, warto upewnić się, czy jest specjalnie wyznaczone miejsce do kąpieli dla małych szkrabów. Standardem są obecnie brodziki z płytką wodą, w których maluszki mogą się pluskach i bawić.

 

Bezpieczeństwo

Każdy rodzic chce, aby wypoczynek z dziećmi był atrakcyjny i bezpieczny. Wybrany hotel powinien zapewniać maksimum komfortu zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. W idealnym rodzinnym hotelu nie powinno być śliskich powierzchni oraz ostrych kantów. Hotel powinien gwarantować maluchom możliwość spędzenia atrakcyjnego czasu na zabawie. Wtedy taki urlop z dziećmi będzie wielką przyjemnością.