Wakacje z dziećmi Krynica Zdrój.

|   Krynica-Zdrój

Minęły już czasy, gdy rodzice wyjeżdżali na wakacje bez dzieci, zostawiając je dziadkom. Teraz młode mamy i ojcowie nie chcą rozstawać się z pociechami nawet na krok. Dlatego planują urlop z dziećmi. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej sytuacji należy zadbać o odpowiednie atrakcje dla pociechy. Maluch na pewno nie będzie zachwycony, jeżeli przez tydzień będzie musiał chodzić po muzeach i oglądać pomniki, które go nie ciekawią. Lepiej zadbać o nieco inne atrakcje dla dziecka. Urlop będzie wtedy bardzo udany dla całej rodziny.

Bez dwóch zdań wakacje z dziećmi wyglądają znacznie inaczej, niż gdybyśmy wybrali się na nie sami. Nie jest to typowe zwiedzanie, a raczej spędzanie atrakcyjnego czasu na różnych rozrywkach. Musimy pamiętać, że atrakcje dla dzieci Krynica Zdrój muszą być przystosowane do ich wieku. Dzięki temu, maluch nie zrobi sobie krzywdy, a rodzice nie będą musieli martwić się o jego bezpieczeństwo. Krynica Zdrój przygotowała wiele atrakcji na wakacje dla rodziców z dziećmi.

 

Park Linowy Mamut

Na Górze Parkowej w Krynicy znajduje się park linowy dla dzieci. Są to atrakcje Krynica Zdrój, z których bardzo chętnie korzystają wszystkie maluchy lubiące poczuć nieco więcej adrenaliny. Park proponuje cztery trasy z różnymi przeszkodami do pokonania. Można mieć pewność, że spędzi się tu kilka bardzo udanych chwil.

 

Dostępne są następujące trasy:

  • Mamucik – trasa idealna nawet dla bardzo małych dzieci (dostępna jest od 2 lat). Została zabezpieczona siatkami bezpieczeństwa.

  • Pomarańczowa – jest to niska trasa, która znajduje się na wysokości 1-2 m. Idealna dla dzieci od 4 roku życia. Znajdują się na niej ciekawe przeszkody.

  • Zielona – dostępna dla wszystkich dzieci, które mają więcej niż 110 cm wzrostu. Samodzielnie trasę tę mogą pokonać również dzieci powyżej 8 roku życia.

  • Niebieska – trasa doskonała dla sprawnych 8latków. Niektóre przeszkody znajdują się na więcej wysokości, co zapewni przypływ emocji podczas pokonywania trasy.

 

Mini golf

Mini golf powstał w 2010 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców z dziećmi. Można pokazać dziecku namiastkę tego elitarnego sportu. Plac składa się z 18 torów. Znajduje się tu również plac zabaw i bufet. Dzieci będą mogły trochę pograć, pobawić się na placu zabaw oraz zjeść coś dobrego.

 

Sankostrada

Dużą atrakcją dla każdego dziecka będzie sankostrada. Zjazd na sankach odbywa się w rynnie o długości 800 metrów. Zapewnia wiele emocji i pozwala na świetne spędzenie wolnego czasu. Jest to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Różnica między stacją górą, a stacją dolną wynosi 55 metrów. Trasa zjazdowa jest oświetlona. W związku z tym, można nawet zaplanować nocne zjazdy.

 

Ogród zmysłów

Ciekawym miejscem dla dziecka będzie również ogród zmysłów, który w znakomity sposób oddziałuje na inne zmysły niż tylko wzrok. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniają także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.