Relaks i aktywność w nadmorskiej Krynicy.

|   Krynica morska

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają nad Bałtyk na wakacje. Jedną z popularniejszych miejscowości jest Krynica Morska. Warto zapoznać się z atrakcjami, jakie oferuje ten region.

 

Wyjeżdżając na wakacje mamy zazwyczaj w planach trochę odpocząć, ale również chcemy nieco zwiedzić i popróbować nowych rzeczy. Tyczy się to także aktywności fizycznej. Planowanie urlopu połączonego z aktywnością oraz wypoczynkiem jest jedną z najlepszych form, na jakie można się zdecydować.

Krynica Morska to miejscowość, która znajduje się w województwie pomorskim. Ta lenia miejscowość jest jednym z najmniejszych miast w Polsce. Jest bardzo znanym kurortem, który leży między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym. Szerokie plaże sprawiają, że każdego roku przyjeżdża tu wielu turystów i plażowiczów. Po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przystań rybacka, molo oraz przystań jachtowo-pasażerska.

Latarnia morska

Powstała ona w 1895 roku. Nie lada wyczynem będzie pokonanie kilkudziesięciu schodów, aby wdrapać się na samym szczyt latarni i poobserwować rozciągający się z niej widok na polskie morze. Ma ona obecnie 27 metrów. Pierwotnie miała 19 metrów, ale została zniszczona w trakcie działań wojennych. Nową latarnię wybudowano w 1951 roku.

Rejsy szybką łodzią motorową

Krynica Morska ma bardzo dobrze rozbudowaną flotę wodną. Turyści mogą korzystać z wielu atrakcji, m.in. z szybkich łodzi motorowych, jak i ze statków pasażerskich. Na łodziach motorowych można w niedługim czasie przepłynąć sporą odległość, poznając piękno polskiego wybrzeża od strony zalewu, ale przede wszystkim doznać niesamowitych wrażeń.

Inne atrakcje Krynica Morska to 45-minutowy rejs turystyczny na nowoczesnym katamaranie po Zalewie Wiślanym.

Wielbłądzi Grzbiet

Choć spędzamy wakacje nad morzem, nie oznacza to, że nie będzie możliwości pochodzenia nieco po górach. Wielbłądzi Grzbiet to najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej. Jest to najwyższa stała wydma w Europie, która ma 49,5 m n.p.m. Jest to naturalny punkt, z którego widać Zatokę Gdańską oraz Zalew Wiślany. [Reklama] "kurs makijażu" dla tych co chcą ale nie potrafią :) Chcesz dowiedzieć się jak powinien wyglądać Twój codzienny makijaż, a jak wieczorowy? Zapisz się na indywidualną lekcję makijażu lub kurs makijażu rzeszów w gabinecie wizażu i kosmetyki profesjonalnej. / [Koniec reklamy] Po wyjściu z Krynicy Morskiej w kierunku Nowej Karczmy ulicą Gdańską, znaki szlaku skręcają w prawo, w stronę Zalewu Wiślanego. Idziemy brzegiem przez kilkaset metrów. Następnie wspinamy się na niewielką przełęcz. Następnie 100-metrowa dróżka prowadzi nas na samym szczyt, z którego rozpościera się przepiękny widok.

Biała Plaża

Na wakacje nad morze jedzie się również po to, aby nieco poleżeć na plaży, odpocząć i nacieszyć się widokiem Bałtyku. Jest to jedna z najpopularniejszych plaż w Krynicy Morskiej. W szczytowym sezonie jest odwiedzana codziennie przez 10-40 tysięcy turystów. Jest to bardzo nowoczesna przestrzeń, na której panuje ład i porządek, a zainstalowane udogodnienia sprawiają, że turyści chętnie tu odpoczywają. Plaża wyposażona jest w nowoczesny sprzęt ratowniczy oraz dysponuje wykwalifikowaną kadrą ratowników WOPR.

Na plaży bardzo dużo się dzieje. Codzienne zajęcia fitness, animatorzy dla dzieci, koncerty oraz masa innych atrakcji spowodują, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów przyjeżdżających do Krynicy Morskiej.