Aktywne wakacje w Krynicy Zdrój.

|   Krynica-Zdrój

Coraz więcej osób planując wakacyjny urlop stawia na aktywność. Nie chcą leżeć plackiem na plaży, ale zwiedzać i uprawiać sport. Krynica Zdrój jest do tego idealnym miejscem. Na jakie aktywności możemy tam liczyć?

Krynica Zdrój jest miejscowością w Małopolsce. Znajduje się w Beskidzie Sądeckim. Otaczają ją wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. Miasto podzielone jest na 7 osiedli: Czarny Potok, Krynica Centrum, Krynica Dolna, Piłsudskiego, Pułaskiego, Tysiąclecia, Źródlana.

Krynica Zdrój jest miejscem przyjaznym zarówno dla osób starszych, jak i młodych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wakacje w górach będzie można uznać za niezwykle udane. Głownie dlatego, że jest tu dużo do zrobienia, zwiedzenia. Miejscowość zapewnia wiele atrakcji, zarówno dla leniuchów, jak i bardzo aktywnych osób.

Góra Parkowa

Szczyt o wysokości 741 m n.p.m. znajduje się w samym centrum krynicy. Góra jest wielkim parkiem, po którym można spacerować. Jest to urokliwe miejsce z wieloma zabytkami, które są warte zobaczenia. Miejsce jest idealne do odpoczynku, spacerów jak i oderwania się nieco od hałasu miasta. Park powstał w XIX wieku, ale układ ścieżek obowiązuje nadal taki sam, jak na początku.

 

Wybierając się na spacer na tę górę, można liczyć na zobaczenie wielu ciekawych miejsc. Przede wszystkim są to stawy z łabędziami i kaczkami, a także XIX-wieczne drewniane altany. Popularnym miejscem dla spacerowiczów, którzy chcą nieco odpocząć jest Polana Michasiowa. Znajduje się tam źródełko Bocianówka, które nazywane jest także Źródłem Płodności. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Ławeczka Kraszewskiego, która powstała z okazji 50-lecia jego twórczości.

Reklama: Wieloletnie doświadczenie w pracy, w branży kosmetycznej pozwoliło stworzyć miejsce relaksu i odprężenia, zapraszamy do kosmetyczki rzeszów na zabiegi i makijaże najwyższej jakości usług. 

Wyjątkowym miejscem jest także Leśne Sanktuarium Maryjne z figurką Najświętszej Maryi Panny. Wiele osób spędza tu kilka chwil na modlitwie.

Park linowy

Idealne atrakcje Krynica Zdrój na wakacje to parki linowe. Pozwalają spędzić aktywny czas na świeżym powietrzu. Zapewniają mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Krynicki Park Linowy położony jest w Krynicy na Czarnym Potoku, w drodze na Kolejkę Gondolową. Proponuje klientom 8 tras o różnym stopniu trudności. Dostępne są następujące trasy:

  • Bąbel - dla najmłodszych w całości okryta siatkami zabezpieczającymi. Mogą z niej korzystać dzieci od 3 roku życia,

  • Maluch – znajduje się na wysokości 1 m nad ziemią. Dziecko ubierane jest w profesjonalny sprzęt. Może tę trasę pokonać z rodzicami,

  • Niska – znajduje się na wysokości 2 m nad ziemią. Idealna dla osób z lękiem wysokości lub dzieci od 5 roku życia,

  • Średnia, zielona – znajduje się na wysokości 4 m.

  • Średnia, niebieska – znajduje się na wysokości 4 m, ale jest trudniejsza i dłuższa niż zielona. Atrakcją są długie zjazdy tyrolskie nad rzeką,

  • Wysoka – znajduje się 10 m nad ziemią,

  • Trasa Extremalna – bardzo wymagająca i przeznaczona dla osób lubiących mocne wrażenia,

  • Trasa zjazdowa - 6 zjazdów tyrolkowych na wysokości sięgającej nawet 15 metrów nad ziemią

  • Trasa zjazdowa, średnia - 5 zjazdów tyrolkowych na wysokości do 5-6 metrów.